Dávkování

Chlorella je výborným doplňkem stravy, který je dobré brát pravidelně každý den. U dospělých můžu se doporučuje brát 20 tablet denně, u žen 16 tablet denně. Pro děti je doporučena dávka 5 tablet denně.

Pokud nejste zvyklí na tento potravinový doplněk, je vhodné ze začátku začít zvolna s pár pilulkami denně a postupem času je zvyšovat. Tělo si tak bude postupem času na látku pomalu zvykat.

Pokud budete používat chlorellu, je nutné pilulky zapíjet dostatečným množstvím vody a dodržovat pitný režim.

chlorella-tabletyDávkování chlorelly závisí nejen na věku, ale také na hmotnosti a na celkovém rozpoložení jedince. Obecně platí, čím více vážíte, tím více tablet chlorelly spotřebujete. Na množství tohoto doplňku stravy má vliv také skladba vašeho jídelníčku (čím méně ovoce, zeleniny a celozrnných potravin jíte, tím vyšší budete vaše spotřeba chlorelly), stres, prostředí ve kterém žijete, životní prostředí a vliv má také momentální míra únavy a vyčerpanosti.

Pokud trpíte diabetem, je vhodné chlorellu užívat ve více rozložených dávkách, protože tak lépe pomáhá stabilizovat krevní cukr. Lidé s krvácejícími dásněmi by měli chlorellu také brát pravidelně. Vytváří totiž zásadité pH a brání tak tvorbě kazů. Proto berte tento doplněk i po každém sladkém jídle a večer před spaním po vyčištění zubů.

Pokud si vezmete více těchto prášků, nemusíte se obávat předávková. Pokud budete chlorellu brát pravidelně, udržujete tak svůj imunitní systém. Chlorellu je vhodné brát během jídla nebo hned po jídle, ale vždy alespoň s hodinovým odstupem od klasických léků.

Na trhu si můžete pořídit chlorellu od různých farmaceutických firem v různě velkých baleních. Zakoupit si ji můžete v tabletách nebo v prášku. Pravidelné pořizování tohoto doplňku stravy není zrovna levnou záležitostí. Ovšem, mějte na paměti, že na vašem zdraví se nesmí šetřit! Účinnou látku Chlorellu si můžete také zakoupit na webových stránkách mixturam.cz, kde si do jedné tobolky můžete vložit pouze tuto látku, nebo ji můžete smíchat s jinou látkou, která má stejný blahodárný vliv na imunitu, metabolismus a cholesterol.