Účinné látky

Chlorella je oblíbeným doplňkem stravy především díky svému složení. Obsahuje celou řadu důležitých vitamínů a minerálů, železo, vápník a celou řadu dalších jedinečných látek.

Řasa Chlorella

Jednou z takových látek je růstový faktor CGF. Jedná se o jednu z nejdůležitějších složek chlorelly. Právě tato látka napomáhá k celkovému posílení a omlazení organismu. Podporuje hojení ran nebo regeneraci jaterní tkáně.

Další účinnou látkou je chlorofyl. Jedná se prostředek, který urychluje hojení ran, zlepšuje okysličení organismu, čímž brání vzniku infekčního prostředí. Má také vliv na regeneraci organismu a zpomalují proces stárnutí. Chlorofyl se uplatňuje při tvorbě krve a působí protizánětlivě, zejména u kožních nemocí a u zánětu nosohltanu. Omezuje vznik otlaků, potlačuje zápach a má pozitivní vliv na činnost zažívacího traktu.

Chlorofyl je běžnou součástí veškeré zelenolisté zeleniny, jako je zelí, salát, španát, kapusta nebo brokolice. Nejvíce této látky obsahují byliny, které se volně nacházejí v přírodě. Jedná se o kopřivu, pampelišku, listy konopí. Chlorofyl obsahují některé sladkovodní a mořské řasy, kam se řadí i Chlorella.

Chlorellin je přírodním antibiotikem, který působí pouze proti patogenním organismům bez poškození trávicí mikroflory. Proto je hojně používán při léčbě infekcí. Díky ní se často podaří infekční onemocnění zastavit, nebo alespoň urychlit léčbu.

Sporopollein je další látkou, kterou řasa chlorella obsahuje. Sporopollein se nachází ve střední části buněčné stěny chlorelly. Chlorellová vláknina působí díky sporopolleinu zcela jedinečně. Buněčné stěny na sebe váží toxické látky, které potom z těla odchází přirozenou cestou. Sporopollein je tedy unikátní látkou, která činí z chlorelly ojedinělý detoxikační prostředek.