Účinky

Díky svému jedinečnému složení má chlorella prokazatelně příznivý vliv při léčbě mnoho zdravotních obtíží a nemocí.

Řasa Chlorella

Chlorella pročišťuje trávicí trakt, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu, zbavuje tělo jedů, těžkých kovů nebo chemikálií. Dále příznivě ovlivňuje tvorbu krve a podporuje aktivitu bílých krevních buněk. Chlorella má také mimořádný účinek na regeneraci tkání a podporu dělení a růst buněk. Snižuje kyselost vnitřního prostředí, hladinu cholesterolu v játrech a v krvi. Zlepšuje kvalitu a zdravotní stav pokožky, regeneruje organismus. To je jen část účinků, která má chlorella na lidský organismus.

Užívání chlorelly má také pozitivní výsledky při léčbě různých nemocí. Například je velice prospěšná při léčbě anémie. Obsahuje totiž živiny, které jsou nutné pro správnou krvetvorbu. Součástí chlorelly je vitamín B12 a kyselina listová, jež se užívají při chudokrevnosti. Proto je při léčbě anemie velice prospěšná.

Pozitivní vliv chlorelly byl prokázán také při léčení diabetes nebo hypoglykemie. Nesmíme zapomínat ani na její vliv na artrózu. Artróza je onemocnění, na kterém se ve velké míře podílí překyselení organismu. Při této chorobě tento doplněk stravy pomáhá i proto, že působí výrazně zásaditě. Obsahuje glukosamin, což je stavební látka chrupavek, vazů a šlach, a také beta karoten, vitamíny C a E a selen, jež jsou při léčbě taktéž velice důležité.

Zmínit se musíme také o vlivu chlorelly na nemoc zvanou fibromyalgie. Jde vlastně o syndrom, který se projevuje chronickými bolestmi svalů a šlach, které se objevují bez zjevné příčiny. Léčení bývá často obtížné. Pravidelným užíváním chlorelly můžete pomoci tyto bolesti výrazně zmírnit.

To je jen část nemocí, u kterých má pravidelné užívání chlorelly pozitivní léčivé účinky.